targi wyRÓBkupTargi wyRÓBkup to NieTypowe targi.
Na pomysł wpadła Justyna Medoń jedna z członkiń naszego stowarzyszenia podczas walnego zebrania ;) Polega on na tym, by podobnie jak w założeniach statutowych DizajnSkłaD promować Polskich projektantów i zanikające zawody oraz edukować społeczeństwo. W tym przypadku edukujemy prezentując część warsztatu twórcy. Chcemy by odwiedzający targi zobaczyli ile pracy wkłada człowiek by powstała gotowa praca. Od projektu / pomysłu do namacalnego produktu wszystko ewoluuje, często sam projekt jest na tyle genialny, że jego wartość jest taka a nie inna.
Osobiście jestem projektantem i wytwórcą ceramiki użytkowej. Doskonale wiem jak ciężka jest to praca, w moim przypadku proces tworzenia jest długi i skomplikowany, jest to niebywale fizyczny wysiłek jak i organizacyjnie trudny by wypromować produkt. Sama niejednokrotnie spotykam się biorąc udział w targach z określeniem „czemu to takie drogie”. Owszem drogie (choć to pojęcie względne) ale by powstał przykładowo jeden talerz ceramiczny potrzeba około 7 dni … czy przed przeczytaniem tego wiedziałeś o tym?
Żyjemy w czasach gdzie każdy może zostać twórcą. Niezależnie, czy wszedł na drogę edukacji plastycznej, czy ją skończył, czy po prostu poszperał w internecie i się zainspirował. Jest cała masa kursów, szkoleń, warsztatów i niejednokrotnie ludzie nie znający podstaw danej dziedziny zaczynają swoją karierę i niestety psują rynek. Cóż to za projektant mebli czy mody, który nie potrafi postawić prostej kreski. Tu odczarujemy trochę myślenie przeciętnego odbiorcy i pokażemy, że mamy jeszcze ciekawych, kreatywnych i genialnych Polskich projektantów!
I o tym właśnie będą targi na które już dziś gorąco zapraszamy.

Viol Orzechowska
Poniżej SUKCESYWNIE prezentujemy twórców których spotkacie już 13 i 14 września ! 
LISTĘ ZAMYKAMY 31.08 - 5.09 POZNACIE PEŁNĄ LISTĘ WYSTAWCÓW :)

ZAPRASZAMY DO KLIKANIA PONIŻEJ I POZNAWANIA WYSTAWCÓW :)


WARSZAWA DO RZECZY

HERYWALERY

KNYP 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz