DizajnSkłaD


Stowarzyszenie, które tworzą projektanci i artyści oraz osoby chcące wraz z nami promować i wspierać Polskie wzornictwo i szeroko pojętą sztukę oraz zanikające zawody.


Naszym dużym sukcesem był "Design w suterenie", który odbił się szerokim echem nie tylko w mediach ale i w świadomości mieszkańców Warszawy. Do tej pory odbyły się III edycje.
Kolejną inicjatywą były II edycje Cornef off Design - alei młodych zdolnych w ramach MTŁ.
Obecnie nasze stowarzyszenie jest organiazatorem Wawa Design Festiwal od II edycji.

Inicjatorką i przewodniczącą stowarzyszenia jest Viol Orzechowska (Inżyniera Designu).
W SkłaD wchodzą: Kaśka Barc, Dominika Drezner, Katarzyna Dudow, Ksenia Kaniewska, Maja Kaźmierska, Iwona Kowalczyk, Łukasz Łętowski, Justyna Medon, Bartłomiej Pawlak, Paweł Podlewski, Katarzyna Nicińska-Stawecka,  Ewa Strasenburg, Wojciech Strasenburg, Sylwia Szefer, Mani Świątek, Anu Trzepańska, Paweł Wiśniewski, Agnieszka Zdanowska.

DizajnSkłaD to pasja i zamiłowanie do designu. Nasze inicjatywy mają na celu wspieranie młodych projektantów, edukowanie społeczeństwa i promowanie wzornictwa. Pragniemy, aby nasze działania były jak najlepsze, motywowały do działania, inspirowały i pozostawały na długo w sercach uczestników.
Członkowie stowarzyszenia:

Viol Orzechowska
Urodziła się i wychowała w Brzegu, gdzie ukończyła Liceum Renowacji Zabytków.
W 2010 roku obroniła tytuł magistra sztuki na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej.
Uczestniczka wielu wystaw w dziedzinie grafiki warsztatowej oraz designu. Współzałożycielka kolektywu Inżynieria Designu; obecnie założycielka firmy
pod tą samą nazwą zajmującej się ceramiką i szeroko pojętym projektowaniem. Członek Grupy 7 - którą tworzą absolwenci i studenci PR zajmujący się grafika warsztatową.
Ma trzy pasje które stara się ze sobą łączyć jest nimi ceramika, grafika i design.
Technika, jaką posługuje się w dziedzinie grafiki jest autorką techniką - powielanie linorytu w gipsie oraz linoryt na materiałach i kalce. Wciąż eksperymentuje.
Prywatnie wegetarianka, co silnie oddziaływuje na jaj twórczość.

Iwona Kowalczyk
Absolwentka Liceum Konserwacji Zabytków w Warszawie, Architektury
Wnętrz w Studiu Sztuki i Wydziału Historycznego UW / Historia Sztuki i Archeologia. Od wielu lat związana z designem i jego promocją. Duże doświadczenie
zdobyła w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego gdzie m.in. organizowała
jeden z największych festiwali designu Gdynia Design Days.
Obecnie pracuje w Studiu Projektowym Janusza Kaniewskiego. Współzałożycielka Grupy Artystycznej FORMATORNIA.
Pasjonatka tatuaży, polskiego kina, koni mechanicznych i... ptasiego mleczka. 

Anu Trzepańska
•żyje kocha i pracuje w Warszawie
•zawodowo zajmuje się charakteryzacją i produkcją filmową
•studiowała malarstwo w pracowni Mieczysława Knuta,obecnie studiuje na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej
•od 1996 praktykuje Buddyzm Rynzai Zen
•praktykowała zen w Japonii w klasztorze Hokoji
•zwiedziła wiele świątyń w Japonii oraz Chinach
•swoją wiedzę na temat buddyzmu ,ale przede wszystkim własne doświadczenie pochodzące z medytacji odzwierciedla w swoim malarstwie
•nosi buddyjskie imię "Wakei" co oznacza zwierciadło spokoju
Właśnie ten wewnętrzny spokój chce dawać światu za pomocą obrazów.
Spokój tak potrzebny by szczęśliwie żyć we współczesnym,pełnym pospiechu świecie. Spokój który coraz trudniej odnaleźć nam w sobie.

Łukasz Łętowski
Urodzony w 1986 roku w Warszawie, wychował się w Sokołowie Podlaskim. Członek "Grupy Teatralnej" prowadzonej przez Waldemara Koperkiewicza, z którą uczestniczył w wielu konkursach i warsztatach. Laureat nagród grupowych jak i indywidualnych, między innymi za tekst mówiony. Wokalista hc punkowego zespołu "WSZY" z którym nagrał tytułową piosenkę do albumu "Nie ma zagrożenia jest Dezerter - Tribute to Dezerter" wydaną przez wydawnictwo Pasażer. Po powrocie do Warszawy realizuje się zawodowo, ostatnio jako Mistrz Sushi w znanej restauracji.Jeździ na rowerze. Zbiera kapsle po piwie, z myślą, że w końcu coś z nich zrobi i uwielbia szwędać się po stolicy robiąc zdjęcia i szukając nowych doznań i inspiracji.

Katarzyna Nicińska-Stawecka
Absolwentka wydziału Grafiki oraz Studium Przestrzeni Widowiskowej na wrocławskiej ASP.
Wychowana "przy stole" taty artysty - grafika projektowego, pełnego plastycznych dupereli tj. farbki, kredeczki, ołóweczki, kolorowe piórka, guziki, koraliki, spinacze, sznureczki... i dźwiękach winyli z lat 70-tych i 80-tych.
Współtwórca projektów marki FABRIQA.
Uwielbia przebywać i twórczo pracować z dziećmi.

Ewa Strasenburg
Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Europejskiej Akademii Fotografii. Pasjonuje się fotografią "od camera obscura po głębię bitową". Osobiście najbliższa jej jest szeroko rozumiana fotografia kreacyjna. Zgłębia obraz oraz psychologiczne możliwości kina ... szczególnie w twórczości Bergmana. Kocha zwierzęta i ich nie zjada, za to uwielbia kawę...i swojego męża...obecnie wzorowa mama dwóch córeczek.

Wojciech Strasenburg

Urodzony w 82r. na mazurach. Inżynier Architektury Krajobrazu - UWM Olsztyn.Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii.Interesuje się filmem i fotografią. Zajmuję się montażem nieliniowym i kocham Żonę i Steva Jobsa. Uwielbiam słuchać muzyki i czytać Clarksona :)
Cieszę się, że światem rządzi absurd. Ulubiony cytat - "...myśl tworzy rzeczywistość..."




Maria Kaźmierska
Mieszka w Warszawie, absolwentka Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej, z wykształcenia fototechnik, w trakcie nauki brała udział w warsztatach w Poczdamskiej Szkole Technik Fotograficznych organizowanych przez Berlińskie Towarzystwo Fotograficzne Focon, jest członkiem w grupie artystycznej noszącej nazwę Grupa 7 , stworzonej przez absolwentów i studentów wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej, na początku 2010 roku. Uczestniczka wystaw, brała udział w różnych targowiskach sztuki, na których wystawia stworzoną przez siebie biżuterię i inne rękodzielnicze wyroby związanych ze sztuką. Pomagała również w organizacji konkursów fotograficznych dla młodzieży, oraz prowadzi warsztaty z zakresu grafiki warsztatowej. Tworzy biżuterie, maluje i drukuje na jedwabiu, fotografuje, obserwuje w swojej pracy artystycznej organiczność i cielesność człowieka, posiada pracownię, studio fotograficzne na Saskiej Kępie o nazwie Matrycownia.

Out of ctrl
Out of ctrl to przed wszystkim pasja do ręcznego sitodruku, starożytnej techniki, która wbrew pozorom idealnie odnajduje się we współczesnym świecie.Ubrania z nadrukami powstają z myślą o osobach, które mają indywidualny styl, cenią jakość i niepowtarzalność.
Technika druku i strategia marki sprawiają, że edycje są bardzo limitowane, większość powstaje w pojedynczych egzemplarzach.Twórczość duetu out of ctrl idzie w dwóch kierunkach, jeden to projektowanie wzorów opartych na grafice narracyjnej, powstałej poprzez połączenie wzorów i tekstów, które często nawiązują do otaczającej rzeczywistości.Drugim torem działań jest działalność edukacyjna. Zaliczyć tutaj można zarówno warsztaty z sitodruku jak i projektowane przez out of ctrl gry edukacyjne.Out of ctrl chce pobudzać do działania i tworzenia, dlatego zaprasza na cykliczne akcje warsztatowe, na których będziecie mogli poznać zasady sitodruku i własnoręcznie wypróbować tę metodę tworząc przy tym swoje osobiste kolaże. Możecie wybrać dostępne wzory, kolory i nadrukować je w wybranych miejscach na koszulce/ torbie/ chustce, pod czujnym okiem prowadzących!
Więcej o out of ctrl:http://outofctrl.bloog.pl/www.facebook.com/printsoutofctrl  to Justyna Medoń i Monika Świątek.